Eczacıbaşı CFO’su Sarıçam, Karadeniz Holding’e geçti

Eczacıbaşı Holding CFO’su Seyfi Sarıçam, sekiz yıldır sürdürdüğü görevinden ayrıldı. Sarıçam, Karadeniz Holding/ Karpowership CEO’su oldu

Sarıçam sosyal medyasından yaptığı açıklamada, CFO olarak görev yaptığım Eczacıbaşı Topluluğu dışında bir kariyer fırsatı aramaya karar verdiğini belirterek şunları yazdı;

SEÇKİN GRUBUN BİR PARÇASI OLMAKTAN HER ZAMAN GURUR DUYDUM

Sekiz yıldır Eczacıbaşı’ndayım ve bu süre zarfında performans yönetim sistemimizin revizyonu, finansman kaynaklarımızın ve profilimizin yeniden yapılandırılması, portföyümüzün çekirdek olmayan varlıklar elden çıkarılarak rasyonelleştirilmesi ve Topluluğun daha da büyümesi için yatırımlar ve satın almalar dahil olmak üzere birçok dönüşüm projesini tamamladık. Sadece faaliyet gösterdiği sektörlerdeki liderliği ile değil, aynı zamanda genel itibarı ve sanata, kültüre ve spora verdiği destekle topluma yaptığı katkılarla da tanınan bu seçkin grubun bir parçası olmaktan her zaman gurur duydum.

Bu vesileyle Eczacıbaşı ailesine, yönetim kurulu üyelerine, çalışma arkadaşlarıma ve ekibime bu paha biçilmez yolculukta güvenleri, iş birlikleri ve destekleri için teşekkür ediyorum. Geçiş sürecinin bir parçası olarak, sevgili dostum Ferit Erin, 1 Mayıs’ta CFO rolünü üstlendi ve 2023 Genel Kurul toplantılarının tamamlanmasıyla halka açık kuruluşlarımızdaki yönetim kurulu görevlerim bugün sona erdi.

KARİYERİMDE YENİ BİR SAYFA AÇACAĞIM İÇİN HEYECANLIYIM

25 yılı aşkın süredir yenilikçi enerji projelerinin öncüsü olan Karadeniz Holding/Karpowership’in CFO’su olarak kariyerimde yeni bir sayfa açacağım için çok heyecanlıyım. Grup, enerji yatırımlarına 1996 yılında başladı ve bugün doğuda Yeni Kaledonya’dan batıda Brezilya’ya kadar dünya çapında hızlı, uygun fiyatlı ve güvenilir elektriğe erişim sağlayan 7.000 MW kurulu güce sahip 40 enerji gemisinden (yüzer elektrik santrali) oluşan bir filoya sahip ve işletiyor. Önümüzdeki birkaç yıl içinde 10.000 MW’lık bir filo kapasitesini hedefleyen bir enerji gemisi inşaat boru hattına sahiptir ve ayrıca enerji değer zincirindeki varlığını genişletmek için kendi alanlarında lider olan uluslararası oyuncularla ortaklıklar kurmaktadır.

EKİBİN BİR PARÇASI OLMAK İÇİN SABIRSIZLANIYORUM

Karpowership, dış kaynak veya yerli kaynakları kullanan çok yönlü yakıt platformları sunan mobil altyapısı sayesinde enerji geçişini kolaylaştırmak için küresel olarak en iyi konumlanmış şirketlerden biridir. Uzun vadeli yatırım sürelerinden kaçınarak, yeni tesislerin inşasının çevre üzerindeki etkisini ortadan kaldırarak ve mevcut kapasitenin elektrik talebini karşılamadığı hizmet verdiği ülkelerin liyakat sırasına göre marjinal jeneratörlerin karbon emisyonunu azaltarak sürdürülebilirliği destekler. Karpowership’in kanıtlanmış başarısına katkıda bulunmak, Karadeniz ailesinin ve onu bir üst seviyeye taşıyacak ekibin bir parçası olmak için sabırsızlanıyorum.”

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir